Bleach The Legendary Shinigami!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

[Poradnik]Grafiki

3 posters

Go down

[Poradnik]Grafiki Empty [Poradnik]Grafiki

Pisanie  Tom White Nie Mar 27, 2011 10:14 am

Tworzenie Postaci
Zaraki Kenpachi


Na poczatku najlepiej zrobic sobie jakas postac ktora bedziemy przerabiac az wyjdzie nam zamierzony cel.
Ja wykorzystam do tego moj szablon(wy tez mozecie z niego korzystac):

[Poradnik]Grafiki Szablons

Nastepnie gdy zaczynamy juz przerabiac szablon zaczynamy tworzyc twarz, zaczynamy od fryzury
w moim przypadku jest to zarazki, najpierw tworzymy obrys i ksztalt fryzury

[Poradnik]Grafiki 15095587

Potem nadajemy kolor wlosow w tym przypadku czarny, (mozna od razu wycieniowac ale ja wole to robic na koncu):

[Poradnik]Grafiki 15095587

Teraz juz mozna zabrac sie za twarz, na poczatek trzeba nadac odpowiedni kolor, potem zrobic oczy od nich
najbardziej moim zdaniem zalezy jaki wyraz twarzy bedzie miec postac, im wieksze oczy tym lagodniejszy wyglad.
W tym przypadku trzeba zrobic oko i przepaske obrys jakiego kolwiek przedmiotu wyglada najlepiej wtedy jak uzywa sie
ciemnego odcienia ubarwienia elementu

[Poradnik]Grafiki 23605380

Nastepnie zabieramy sie za ubior i sylwetke postaci. tworzymy wstepne szkic ulozenia ubrania i kolorowac zeby sie nie pogubic
w tym co czym jest

[Poradnik]Grafiki 98007392

Gdy juz to skonczylismy, to mozna zabrac sie za cieniowanie i dodatki

Cieniowanie

Cieniowanie jest bardzo wazne bo bez tego grafiki wygladaja plasko i dziwnie

Na poczatek zaczynamy tak jak przy robieniu postaci czyli od gory w dol
w celu dobrania odpowiedniego koloru i odcienia wchodzimy do edytora kolorow i ustawiamy odpowiedni odcien[a]
gdy cieniujemy najlepiej jest przerabiac kolory przesuwajac tym paskiem tak zeby nam pasowalo[b]

[Poradnik]Grafiki 94562898

Zaczynamy cieniowac od krawedzi lekko rozjasniajac dany kolor. tak zeby nadac odpowiedni ksztalt

[Poradnik]Grafiki 53142694

Cieniujac twarz pociemniamy w miejscach najblizszych wlasom i przy krawiedziach twarzy ja zawsze dodaje jedna
kropke pomiedzy oczamy aby nadac oplywowy i trojwymiarowo podobny efekt dodajemy blizne na lewym oku

[Poradnik]Grafiki 68032946

Teraz cieniowanie tlowia, od tego jak je wycieniujemy zalezy np. jak dana postac jest umiesniona im jasniejszy
kolor od reszty w miejscach miesni tym berdziej muskularna jest postac itp. najpierw poprawiamy krawedzie plaszczu

Potem cieniujemy niewiele jasniejszym kolorem pierwsza "warstwe" zewnetrzne przy krawedziach plaszcza

nastepna warstwa ma byc troche jasniejsza od poprzedniej ta warstwa zaznaczamy linie klatki piersiowej

potem mozna o wiele jasniejszym kolorze robic jakies efekty fald itp.
teraz zabieramy sie za ubranie pod plaszczem. Cieniujemy go podobnym sposoben jak wczesniej tylko tyle ze
tam gdzie czern styka sie z plaszczem zostawamy czarne

[Poradnik]Grafiki 80271199

juz tylko zostalo dorobic sandaly i ewentualnie miecz

[Poradnik]Grafiki 64537306
postac jest juz gotowa


ps.wcielo mi pare grafik xDDD
wiem poradnik slaby

//Pinokio
Podklejiłem.


Ostatnio zmieniony przez Tom White dnia Pon Mar 28, 2011 9:45 am, w całości zmieniany 6 razy
Tom White
Tom White
Grafik
Grafik

Join date : 05/10/2010
Skąd : Bytom

Powrót do góry Go down

[Poradnik]Grafiki Empty Re: [Poradnik]Grafiki

Pisanie  Bicers Pon Mar 28, 2011 1:51 am

No fajny poradniczek, tylko raczej nie zamierzam uczyć się "pixelarta" ;p
Bicers
Bicers
User
User

Join date : 07/01/2011
Age : 34
Skąd : z DBL-a (Bicek)

Powrót do góry Go down

[Poradnik]Grafiki Empty Re: [Poradnik]Grafiki

Pisanie  Zbir Wto Mar 29, 2011 10:07 pm

Kiedy zobaczyłem temat w dziale "Poradniki" ,pod tytułem "Grafiki" to miałem nadzieję ,że bardziej skupisz się na ogółem tworzeniu pixel artów ,ale cóż ... myślę ,że poradnik typu "Zrób to sam" ,także się przyda niejednej osobie. Widzę ,że nikt się nie pała do zrobienia poradnika poświęconemu jedynie cieniowaniu i zasadom rozkładania i dobierania ,więc myślę ,że za jakiś czas sam spróbuję się za to zabrać ... ,ale póki co wróćmy do tematu.
Tak więc poradnik raczej napisany przejrzyście ,no może mógłbyś dać dodatkowo koło każdego obrazka jego kilkukrotne powiększenie ,ale to mały szczegół. Druga sprawa - za co muszę Cię pochwalić - jest fakt ,że nie ma tutaj żadnego niepotrzebnego Gimpa ,czy photoshopa. Fakt czasami daje to dość ciekawy efekt ,ale z reguły wprowadza tylko zamieszanie ( szczególnie jeżeli nie mamy pojęcia co robimy ). Raczej tego kalibru grafiki trzymajcie z daleka od folderu z napisem "Gimp". Co do niektórych podpunktów i uwag mógłbym się czepić lub nieco je sprostować ,ale to wszystko jedynie drobiazgi. Efekt końcowy może nie poraża ,ale nie jest także źle ... szczególnie widząc wypociny niektórych osób nie tylko na tym forum. Poza tym chodziło jedynie o wytłumaczenie procesu tworzenia postaci ,nie ma to być nie wiadomo jak zajebista praca ,prawda ?
Poradnik wcale nie słaby ,raczej jeden z lepszych jakie widziałem na forach niegraficznych.

EDIT
Zapomniałbym o jednej rzeczy. Niektóre osoby powyżej czepiały się szablonu ,więc warto aby zauważyć następującą rzecz:
Szablon nie ma być piękny ,ma określać i pomagać zachowywać proporcje ciała. Szablony w trakcie pracy zawsze ,ale to zawsze ulegają mniej lub bardziej znaczącym zmianom ,więc radziłbym zwracać uwagę jedynie gdzie kończyć się powinny nogi ,gdzie ręce ,a gdzie powinna widnieć głowa. Sama twarz szablonu to chyba jedyna niezmienna część bazy postaci.
Zbir
Zbir
User
User

Join date : 26/09/2010

http://sonimul.deviantart.com

Powrót do góry Go down

[Poradnik]Grafiki Empty Re: [Poradnik]Grafiki

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach