Bleach The Legendary Shinigami!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Natura Elficka-Mapowanie z Isi

4 posters

Go down

Natura Elficka-Mapowanie z Isi Empty Natura Elficka-Mapowanie z Isi

Pisanie  Isi Isi Nie Mar 20, 2011 10:18 am

[img]https://2img.net/r/ihimizer/i/elficka.png[img]



1.
Tworzymy kwadrat podłoża (id:106)o wymiarach 13x13.
Natura Elficka-Mapowanie z Isi Elf1a


1.
Teraz zaczynamy zabawę z grubymi, trawiastymi borderami o id:
7633-7664
Nasze bordery nie powinny być kwadratowe i za bardzo prostolinijne, ponieważ brzydko to wygląda, a oglądającego nasze prace po prostu odstrasza i skłania do dania nam niskiej oceny. U mnie wygląda to tak:

Natura Elficka-Mapowanie z Isi Elf2l

2.




Wnętrze naszych borderów wypełniamy groundem ziemnym o id:
-103. Możemy pobawić się także różnymi odmianami tego grounda, typu:
-368
-804
-4832
-4833

[img]https://2img.net/r/ihimizer/i/elf3u.png[\img]
3.


Grube trawiaste bordery zasłaniamy borderem, który idealnie pasuje do naszego elfickiego grounda (id:106). Owe bordery posiadają następujące id:
4784-4796.

4.


Czas zabawić się z dużymi drzewami, które nadadzą naszej mapie dobrego klimatu, zwykłe drzewa się już dawno przejadły, a używanie tylko ich na mapach jest monotonne. Nie będę wymieniał id każdego korzenia czy gałęzi, powiem tylko, że rzeczy do stworzenia dużych drzew znajdziecie w zakładce 'Nature'.

5.


Aby dobrze i efektywnie tworzyć wysokie drzewa, należy mieć ogromną wyobraźnie i wprawę. Na niektórych pracach widziałem totalnie skopane wysokie drzewa i to one bardzo zaniżały ocenę pracy jak i odczucia do poziomu autora mapy. Pamiętajcie! Ćwiczcie dużo, ponieważ podczas treningów wychodzą całkiem ciekawe pomysły i innowacje.

6.


Można zabawić się także z malutkimi szczegółami, które nadają dobrego klimatu. W tym przypadku użyłem małych iskierek, które jako tako dają wrażenie, że drzewo jest magiczne, a do elfickich lasów pasuje to wyśmienicie.

7.


Kolejnym naszym etapem jest nizina natury, czyli krzaczki, kwiaty i mniejsze drzewa, można także używać kamieni, które są pokryte mchem. Jeszcze raz przypomnę, że gdzie elfy tam wiele przeróżnych kwiatów, dlatego starajcie się je dobrze wkomponowywać w Waszych elfickich pracach.

8.


W lasach jak wiadomo jest dużo kamyczków oraz pełno trawy, tak więc użyłem tutaj wiele gruzu i kępek trawy.
Trawa: 6218-6219
Gruz: 6476 - 6488

9.


Tak oto doszliśmy do końca mojego poradnika. Dziękuję za uwagę, liczę na jakieś komentarze oraz uwagi z Waszej strony. Efekt końcowy:





Pozdrawiam i równocześnie zabraniam kopiowania poradnika na inne fora bez mojej zgody.
Isi Isi
Isi Isi
User
User

Join date : 25/02/2011

Powrót do góry Go down

Natura Elficka-Mapowanie z Isi Empty Re: Natura Elficka-Mapowanie z Isi

Pisanie  byakuyer Nie Mar 20, 2011 7:38 pm

Lipa poradnik żaden screen nie działa nic nie wiadomo 3/10
byakuyer
byakuyer
Moderator
Moderator

Join date : 11/03/2011

Powrót do góry Go down

Natura Elficka-Mapowanie z Isi Empty Re: Natura Elficka-Mapowanie z Isi

Pisanie  KubaPDG Sob Mar 26, 2011 10:57 am

Nie ma screen'ów - nie ma pozytywnej oceny.
KubaPDG
KubaPDG
User
User

Join date : 25/03/2011

Powrót do góry Go down

Natura Elficka-Mapowanie z Isi Empty Re: Natura Elficka-Mapowanie z Isi

Pisanie  kolosek Sob Mar 26, 2011 6:59 pm

yy slaby nie ma scenerow ani nic;/
kolosek
kolosek
User
User

Join date : 16/03/2011

Powrót do góry Go down

Natura Elficka-Mapowanie z Isi Empty Re: Natura Elficka-Mapowanie z Isi

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach