Bleach The Legendary Shinigami!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia

+2
Narko
Stachu
6 posters

Go down

Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia Empty Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia

Pisanie  Stachu Czw Gru 16, 2010 3:41 pm

Wiele osób chciało by umieć robić grafiki ale tego nie da się nauczyć. Niektórzy to potrafią inni nie to już trzeba mieć. Postaram się pokazać wam jak można sprawdzić czy ma się to w krwi.

1. Na początku ściągamy gimpa 2.6. Jest to program do tworzenia prostych grafik. Możemy tworzyć w nim postacie lub itemy do tibi. Taka ciekawostka, w gimpie można tworzyć również avatary i sygnatury. Taki przykład:
Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia 21md8xj
By ułatwić zapisywanie naszych prac w zamierzonym rozmiarze, radzę zapisywać w programie paint.

2. Zaznajomię was z paroma podstawami:
a) Postacie jak i itemy muszą być w rozmiarze 32x32
b) Każda forma plagiatu jest po prostu smutna. Jeśli podajesz jakąś pracę za swoją prędzej czy później to się wyda.
c) Zapisuj prace w specjalnej odmianie różu: Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia Ishidashini
zapożyczyłem obrazek od pana Tom White jeśli mu się to nie podoba mogę wstawić inną

3. Jeśli posiadasz już gimpa i zapoznałeś się z moimi zasadami możecie czytać dalej. Ten punkt ma was przygotować do tworzenia swoich grafik.

Poszukajcie na stronie tibia.pl jakiegoś łatwego miecza i go przeróbcie. Na początek starczy pozmieniać jakieś kolory. Jeśli efekt wyda wam się satysfakcjonujący zróbcie to jeszcze parę razy ale już na czymś inny, zbroi czy hełmie. Mogę was zapewnić że to zadanie nie jest bez sensu gdyż ma na celu nauczyć was cieniować. Macie kombinować, dokładać kolory, możecie nawet dołożyć coś od siebie. Niekoniecznie musi to być z tibia.pl możecie z innej strony.

4 To zadanie ma pomóc wam w wymyślaniu własnego oręża. Skopiujcie tak z trzy miecze i spróbujcie je jakoś sensownie połączyć w jeden. Z pierwszego weźcie rękojeść, z drugiego weźcie jelce, a z trzeciego ostrze. Jelce to miejsce w którym miecz łączy się z rękojeściom. Miecz może wyglądać marnie, a więc znowu pogłówkujcie, pozmieniajcie kolory, dodajcie coś od siebie aż będzie wyglądał przyzwoicie. Spróbujcie to parę razy na mieczach, tarczach, zbrojach itp.

5 To już prawie koniec. W tym zadaniu macie zaprojektować dowolny item, wazon, miecz czy zbroje. Nie musi być perfekcyjne, grunt że własne. Jeśli mój poradnik choć trochę wam pomógł możecie mi dać plusa Very Happy


A to moja ulubiona praca plagiatowa: Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia Sygnan
Stachu
Stachu
Mega User!
Mega User!

Join date : 12/10/2010
Age : 28
Skąd : Lubin

Powrót do góry Go down

Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia Empty Re: Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia

Pisanie  Narko Czw Gru 16, 2010 4:38 pm

Na pewno mi się przyda, co prawda je będę kombinował w PS, ale to jest to samo co gimp Wink
Moim zdaniem 10/10, bo wszystko jest ładnie opisane i zrozumiałe.
Narko
Narko
Mega User!
Mega User!

Join date : 09/10/2010
Age : 27
Skąd : Leszno

Powrót do góry Go down

Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia Empty Re: Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia

Pisanie  ichigo1995 Nie Sty 16, 2011 12:04 pm

Mam 1 pytanie jak zrobić to różowe tło?
ichigo1995
ichigo1995
User
User

Join date : 25/09/2010

Powrót do góry Go down

Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia Empty Re: Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia

Pisanie  Tom White Nie Lut 06, 2011 7:39 am

ja robie aktualnie wszystko w paincie kiedys robilem w gimpie ale moim zdaniem to troche ograniczalo.

@up
odpowiedni kolor znajduje sie np w paincie w podstawowej palecie kolorow
Tom White
Tom White
Grafik
Grafik

Join date : 05/10/2010
Skąd : Bytom

Powrót do góry Go down

Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia Empty Re: Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia

Pisanie  byakuyer Nie Mar 20, 2011 7:00 pm

No dzięki tobie zaczelem robić grafiki dlatego ci daje 10/10 Very Happy
byakuyer
byakuyer
Moderator
Moderator

Join date : 11/03/2011

Powrót do góry Go down

Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia Empty Re: Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia

Pisanie  Stachu Nie Mar 20, 2011 7:07 pm

Wielkie brawa dla tego pana, czyli chyba dla mnie Laughing
Stachu
Stachu
Mega User!
Mega User!

Join date : 12/10/2010
Age : 28
Skąd : Lubin

Powrót do góry Go down

Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia Empty Re: Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia

Pisanie  kolosek Sob Mar 26, 2011 8:06 pm

przyda sie ;]
kolosek
kolosek
User
User

Join date : 16/03/2011

Powrót do góry Go down

Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia Empty Re: Jak tworzyć grafiki do serwerów/tibia

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach